21
Aprīlis
2020

Dzīvniek labturība - Gaisma.

Katrs kārtīgs saimnieks , kas nodarbojas piena lopkopību, apzinās to ka dzīvnieku labturība ir ļoti svarīga to produktivitātei.
Ir ļoti daudz faktoru, kas to ietekmē, bet šodien vēlamies jums pastāstīt par gaismu. Informatīvais raksts tapis kopā ar mūsu sadarbības partneriem Agriled.

Labklājība un peļņa

Kā lauksaimniekam, ikdienas rūpes, ir jūsu dzīvnieku labturība un produktivitāte. Jūsu dzīvnieku veselība ir būtisks jautājums jūsu prioritāšu sarakstā. Un tas var būt izaicinājums panākt pareizu līdzsvaru starp labklājību un optimālu rentabilitāti. Varbūt tas ir aspekts, par kuru jūs nedomājat gandrīz katru dienu, bet apgaismojums ir būtiska aprīkojuma sastāvdaļa ēkas. Galu galā bez laba apgaismojuma jūs nevarat pareizi veikt savu darbu, un jūs varētu neievērotsvarīgos signālus, kas norāda uz jūsu liellopu veselības stāvokli.
Un, vai jūs to zinājāt? Gaisma var ietekmēt jūsu ganāmpulka piena ražošanu?
Vairāk gaismas ir vairāk piena !
Vairāk nekā 15 gadus Agrilight nodarbojas ar gaismas ietekmes izpēti uz dzīvnieku labturību un produktivitāti. Universitātes ‘’Wageningen’’ veiktie zinātniskie pētījumi demonstrē, ka optimāla dzīvnieku labtu-rība tiek sasniegta ar gaismas līmeni dienas laikā vismaz 150 luksi.
Apgaismojuma režīms 16 stundas gaismas pie vismaz 150 luksi, kam seko 8 stundas tumsa (maksimums 5 luksi) uzlabo liellopu labturība un produktivitāte.
• Pat līdz 15% lielāka piena produkcija
• Uzlabota auglība
• Labāka meklēšanās atklāšana
• Īsāki atnešanās intervāli
• Labāka slimību noteikšana
• Mazāks savainojumu skaits ganāmpulkā

Sarkanās gaismas ietekme (Infrasarkanā)

Zinātniskie pētījumi atklāja, ka piensaimniecībās liellopi diez vai uztver sarkano gaismu un tapēc nav traucēts, to miera režīms nakts periodā. Izmantojot infrasarkano režīmu , kas ir 8 stundas jūs varat mierīgi veikt darbus dzīvnieku mītnē netraucējot tos, kā arī veikt izmeklējums.

Endokrīnā sistēma

Apgaismojuma izmantošana dienas garuma samazina miega hormona melatonīna veidošanos, gaisma kavē melatonīna ražošanu, un tumsa to paātrina: ilgāka gaisma nozīmē mazāk miega hor-monu un veselīgākas, aktīvākas govis. Šis apgaismojuma režīms efektīvi imitē garas pavasara dienas: tieši laiks, kad govis dabiski ir visaktīvākās. Rezultāts ir labāka barības uzņemšana un aug-stāka produktivitāte.
Nepiemērots apgaismojuma līmenis vai apgaismojuma režīms - ietekme uz jūsu dzīvnieku veselību, sniegumu un labturību

Cietstāvošās govis

Gatavojoties jaunam laktācijas periodam, slaucamās govs ir jālaižciet. Pareizais gaismas līmenis kombinācijā ar pareizo gaismas režīmu pozitīvi ietekmēs cietstāvošās govis.
• Lielāka piena produkcija ar nākamo laktāciju (+3,2 kg)
• Zemāka prolaktīna vērtība pienā
* avots: (Wageningen University & Research)
Cietstāvošo govju, dažas dienas pirms atnešanās, ievietošana gaismas režīmā - 16 stundas gaismas un 8 stundas tumsa veicina lielāku barības uzņemšanu pirms atnešanās un govis var pierast aug-stākas gaismas līmenim.

Jaunlopi

Teļiņi ir nākotnes slaucamās govis, tāpēc par tiem jārūpējas īpaši? Pareizs gaismas režīms apvienojumā ar pareizo apgaismojuma līmeni jaunlopiem ir šādi pozitīvi rezultāti:
• Uzlabota izaugsme
• Ātrāka pubertāte
• Augstāka barības uzņemšana
• Pozitīva ietekme uz tesmeņa augšanu

Elektroenerģijas patēriņš

Ar Agriled gaismu sistēmām jūsu elektrības patēriņš ievērojami būs mazāks salīdzinot ar dienasgaismas lampām. Ņemot par pamatu to ka lai nodrošinātu vismaz 150lux gaismas līmeni jums būs nepieciešamas vismaz 10 dienasgaismas lampas, kas sastāda minimums 390W , savukārt uz šo pašu platību jums pietiks ar vienu agriledpro 16 125w lampu , kas pie izejas nodrošina 18 000 lumenu, vai agriledpro32 ar nakts režīmu , kas pie izejas nodrošina 36000 lumenu , infrasar-kanā režīma nakts režīma patēriņš ir tikai 5w, tātad 16 stundas patēriņš bus 250w stundā, un 8 stundas 5w stundā.

Agriled kalpošanas periods

Agriled led lampu kalpošanas periods ir vairāk kā 60 000 stundas , jeb pie režīma diena 16/ nakts 8 stundas 10+ gadi. Un garantija 5.gadi . Tas nozīme ka 10+ gadi jums būs stabils gaismas līmenis un nebūs jāuzraucas par spuldžu maiņu kā tas ir ar dienasgaismām.
- Ja jums ir interese par Agriled gaismām , rakstiet zvaniet mums un mēs ar prieku jums palīdzēsim. Mēs pilnīgi bezmaksas uztaisīsim viss efektīvāko gaismas plānu pēc jūsu ēkas para-metriem , kā arī sagatavosim jums cenu piedāvājumu.
Vairāk informācijas par agriled produktiem varat atrast mūsu mājas lapā.
AgriledPro 16
AgriledPro 32
AgriBox Pro vadības panelis
Dzīvniek labturība - Gaisma.

Categories: Jaunumi, Jaunākās tehnoloģijas

Atstājiet savu komentāru

Jūs komentējat kā viesis.

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…